blog post

رنگ یکی از مشخصات اصلی درموادغذایی است که به وسیله احساس بینایی درک شده و از نظر پذیرش مصرف کننده بسیار مهم است. رنگ ماده غذایی به موازات شکل، اندازه، طعم و مزه از خصوصیات حسی آن محسوب می شود و به عنوان یک راهنمای چشمی کیفیت، عمل می کند.
به گزارش ايفدونا، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه:
از مروری بر خاصیت رنگهای خوراکی از زبان شمسی جوادی زاده، کارشناس آزمایشگاه کنترل غذا و دارو معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:
مهمترین دلایل استفاده ازرنگ در موادغذایی عبارتنداز:
- جایگزین کردن رنگی به جای رنگدانه های موجود درماده غذایی که طی فرایند حرارتی تجزیه وتخریب می گردد.
- ایجادیکنواختی رنگ درتمام سری های ساخت تولید، مثلاتغییرات فصلی رنگ درگوجه فرنگی برداشت شده می تواند باعث متفاوت شدن رنگ فراورده شود.
- افزایش رنگ به محصولات فاقد رنگ طبیعی به منظور افزایش جذابیت برای مصرف کننده، مثل افزودن رنگ به ژله های ژلاتینی
- افزودن رنگ به ماده غذایی به منظور هویت دادن به آن و یا تشدید طعم، مثلا افزودن رنگ پرتقالی دریک نوشابه پرتقالی.
طبقه بندی رنگها:
الف- رنگهای طبیعی:
این رنگها از منابع طبیعی(عصاره ورنگدانه گیاهان، میوه ها سبزی ها ومواد ارگانیک) استخراج میشوند، اين مواد دارای منشا طبيعي بوده و مهمترين آنها عبارتند از : چغندر قرمز، كارامل، كاروتن، كلروفيل، كوشنيل،روناس، گل رنگ، زعفران و زرد چوبه می باشند.
ب) رنگ مصنوعی
بعضی از رنگهای مصنوعی که بیشترین استفاده در مواد غذایی دارند.:
1- تارترازین (رنگ زرد شیرینی جات ،زولبیا وبامیه ، نبات ،جوجه کباب) 2- کینولین : عامل رنگ زرد مایل به سبز روشن (درشیرینی ها وکیکها)
3- سان ست یلو : زرد پرتقالی(در پفک ونوشابه) 4 - کارمیوزین : قرمز (درژله ومارمالاد )
عوارض استفاده از رنگ مصنوعی:
کاهش ضريب هوشي كودكان
محققان اثر خوراکیهای با رنگ مصنوعی را با اثر حذف این خوراکیها مقایسه کردند و نتیجهگیری آنها این بود که وقتی کودکان موادخوراکی با رنگ مصنوعی مینوشند، بیشتر احتمال دارد که «بیشفعال» شوند. دانشمندان اثر این رنگهای مصنوعی را مستقیما روی گروههایی از بچههای 3 ساله و 8 ساله بررسی کردهاند. به این ترتیب نتیجه رسیدند که با اطمینان بالایی وجود این نوع رنگها میتواند زمینه اختلالات رفتاری مانند بیش فعالی و پرخاشگری ،اختلالات خواب و بيقراري را به وجود آورد.
والدین میتوانند با حذف این گونه خوراکی ها و نیز استفاده بیشتر از مواد غذایی و خوراکیهای خانگی، سلامت رفتاری کودک خود را تا حد زیادی تامین کنند. به ویژه این که حذف این خوراکیهای «رنگشده»، هیچ کمبودی در بچهها ایجاد نمیکند، چون خوراکیهای با رنگ مصنوعی، عموما ارزش تغذیهای خاصی ندارند.
یک فایده مهم دیگر این نوع تحقیقات آن است که پدر و مادرها را تشویق میکند موقع خرید خوراکی های رنگارنگ، نگاهی هم به جدول اطلاعات تغذیهای و نیز «مواد تشکیلدهنده» آن روی بسته بیندازند. به این ترتیب اولین قدم را برای نزدیک شدن به یک برنامه غذایی سالم، برای خود و کودکانشان، برداشتهاند.
توصيه‌ها
اين روزها برخي مغازههاي فروشنده لوازم شيرينيپزي اقدام به فروش رنگهاي خوراكي پودري ميكنند. اغلب اين رنگها نهتنها استاندارد و قابل تاييد نيستند، بلكه بهصورت غيربهداشتي توليد و عرضه ميشوند. برخي از اين رنگها در صنعت براي رنگ كردن پارچه و الياف مصنوعي استفاده ميشوند و براي سلامت فوقالعاده خطرناك هستند.
اگر براي تزيين غذا يا شيرينيجات اصرار به استفاده از رنگهاي مصنوعي داريد، حتما انواعي را كه داراي بستهبندي بهداشتي، تاريخ مصرف، مجوز بهداشتي و دستورالعمل فارسي هستند، خريداري كنيد، اما بهتر است به جاي استفاده از رنگهاي مصنوعي سراغ رنگهاي طبيعي رفته و از آب اسفناج، جعفري، چغندر قند يا پودر گلرنگ، زعفران، كاكائو يا رنگهاي ميوههايي چون آلبالو، توت فرنگي و ... براي شيريني يا نوشيدنيهاي خود استفاده كنيد.درميان رنگهاي غير مجاز خوراكي تارتارازين (زرد)بيشترين رنگ مصرفي ( خصوصا در شیرینیها )بوده و اين در حاليست كه گزارشهاي زيادي در مورد سميت اين رنگ و حساسيت شديد نسبت به اين رنگ گزارش شده است.در خصوص عوارض رنگهاي غيرمجاز اين رنگها ميتواند در بچه ها باعث خلق و خوي بد، شود پس بايد توجه كرد كه استفاده از اين رنگها اثرات نابجايي را برسلامتي كودكان وخصوصآ در درازمدت در بدن انسان مي گذارد.